Apel w sprawie śmieci na terenie ROD

Apel w sprawie śmieci na terenie ROD

W każdym rejonie naszego ogrodu będą  ustawione od kwietnia do końca października  2 kontenery na śmieci :

kontener odkryty – wyłącznie na odpadki roślinne

kontener  zakryty (z pokrywami) – wyłącznie na odpadki gospodarcze pochodzące z działki

Zwracamy się z apelem do wszystkich działkowców, aby odpadki roślinne nie nadające się do kompostowania: drobne gałęzie, trawę, chwasty itp – wrzucać wyłącznie do odkrytego kontenera bez worków, kartonów itp TYLKO CZĘŚCI ROŚLINNE

Do zakrytego kontenera NIE WOLNO WRZUCAĆ gałęzi, liści, gruzu, mebli, materaców, foteli  oraz opon samochodowych !!! – TYLKO  GOSPODARCZE  ODPADKI  KOMUNALNE

Odpady niebezpieczne dla środowiska, tj.: farby, lakiery, kleje, rozpuszczalniki, środki ochrony roślin, aerozole, środki czyszczące, wywabiacze plam, środki do konserwacji drewna oraz opakowania po tych substancjach, a także lampy fluorescencyjne (świetlówki), baterie i akumulatory, oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można nieodpłatnie dostarczyć do punktu przyjęć.

Najbliższy punkt darmowego odbioru: Gdynia-Pogórze, ul. Żeliwna 3 – (czynny we wtorki i czwartki w godzinach 14:00-17:00 oraz w soboty w godzinach 11:00-15:00.)

Przestrzeganie tych zasad ma ogromny wpływ na koszty jakie ponoszą  wszyscy działkowcy za wywózkę śmieci z terenu naszego ogrodu.

 

Zarząd ROD „OBŁUŻE”

© 2017 ROD Gdynia, Wszelkie prawa zastrzeżone

Scroll to top